Experience and Techniques
in Non-linear Architecture

ETFE

ETFE (Etilen Tetrafloroetilen) film, cam yapılara göre dayanıklı, oldukça şeffaf ve çok hafiftir. ETFE, uzun açıklıklı yapılara ve bina cephelerine geleneksel ışıklık uygulamaları için tercih edilen malzeme olarak kabul edilmektedir. Klasik yapı sistemlerinden farklı bir yapı tasarımı istediğinizde, etkisi veya varlığı açısından çok az yapı malzemesi ETFE ile boy ölçüşebilir.

  • Tek Katmanlı Uygulama

Tek katmanlı bir formda uygulanabilir. Tasarımdaki şekil ve stabiliteyi korumak için sistemdeki halat, hafif çelik ve alüminyum malzemeler ile güçlendirilir.

  • Çift veya Üç Katmanlı Uygulama

Çift veya üç katmanlı bir uygulamada, ETFE filmi, alüminyum ekstrüzyonlara tutturulmuş ve şişirilmiş yastıklar oluşturan hafif bir yapı ile desteklenen 2 veya 3 film tabakası arasında havayı tutmak için bir pnömatik sistem oluşturur. Bu yastıklar, düşük basınçlı hava ile doldurularak, rüzgar veya kar yüklerine karşı ısı yalıtımı ve yapısal stabilite sağlar. Gerekirse takviye için ince halatlar kullanılabilir. Tipik yükleme koşulları altında, ETFE yastıklarının genişliği 5 ila 15 fit arasında değişebilir ve uzunlukları 200 fit’e kadar ulaşabilir.

ETFE Malzeme Tedarikçilerimiz:

 Müşterilerimize kaliteyi sağlamak için dünyadaki en iyi membran üreticilerinden hammadde tedarik ediyoruz.

  • Nowofol
  • Pati

 

 

Daha fazla bilgi için bize ulaşın:

https://www.etnayapi.com/iletisim/