Experience and Techniques
in Non-linear Architecture

PVC

PVC membran, sandwich panel, trapez sac,  kenetli çatı, metal mesh gibi geleneksel çatı ve cephe kaplama sistemlerine uygun maliyetli bir alternatiftir ve mimari proje tasarımına göre çok sayıda renkte üretilebilir.

Genellikle parlak beyaz renkte üretilen esnek membran örtü kumaşı, radyan ısı kazancını azaltarak  sıcak hava koşullarında iç mekan sıcaklıklarını daha soğuk tutar. PVC membran örtü kumaşı ,yaklaşık 15-20 yıllık bir kullanım ömrüne sahiptir ve üst katmanı koruyucu  akrilik veya PVDF son kat ile kaplanır.

PVC membran, Florida veya Güneybatı ABD gibi alanlarda yüksek düzeyde UV’ye maruz kalırsa, PVC’nin tasarım ömrü yaklaşık 10-15 yıldır. Teknik olarak PVC, karbon, hidrojen ve klordan oluşan bir moleküldür. Bu elemanların kombinasyonu, üretimi basit olan tek katlı bir zarla sonuçlanır. Üretim sırasında, kalıntılar yeniden üretilmek üzere geri dönüştürülebilir ve eritilerek daha az atık elde edilebilir. PVC bir termoplastik olduğu için, bu zar yarı katı bir duruma yumuşatılabilir ve UV ışığı inhibitörleri ve kirlenme önleyici fungisitler ile aşılanabilir. Kurulum sırasında, kumaşın birden çok tabakası üst üste bindirilebilir ve kaynaklanabilir dikiş teknolojisi olarak bilinen bir süreçte birbirine kaynaştırılabilir. Oda sıcaklığında soğutulduktan sonra, bu tabakalar tek bir sürekli zar oluşturur. Toksik olmayan ve aleve dayanıklı TiO2 (titanyum dioksit) ile kaplanmış PVC, bir ağacın yaprakları gibi işlev gören, havadaki kirleticileri ve kokuları aktif olarak nötralize ederken gölge ve rahatlık sağlayan bir fotokatalitik membran üretir. TiO2’nin benzersiz kendi kendini temizleme faydaları, malzemenin havada bulunan güneşin UV ışınları, oksijen ve su buharı ile kimyasal reaksiyon yoluyla kiri ve diğer organik maddeleri parçalamasına olanak tanır. Oksidasyon-indirgeme olarak bilinen bu reaksiyon, fazla kimyasal, çözücü veya su kullanmadan bu malzemeleri zararsız gazlara ve doğal bileşenlere dönüştürür. Ortaya çıkan tortular basitçe yağmurla yıkanır. Sonuç olarak, membran malzemesi parlak ve temiz kaldığı için malzemenin kullanıldğı çatı ya da cephenin sık sık bakım görme ve temizlik ihtiyaçlarını azaltır. 

PVC Malzeme Tedarikçilerimiz:

 Müşterilerimize kaliteyi sağlamak için dünyadaki en iyi membran üreticilerinden hammadde tedarik ediyoruz.

  • Mehler Texnologies

PVC, PVDF . Mehler Texnologies, membran örtü pazarındaki Almanya merkezli uluslararası lider şirketlerden biridir. VALMEX®, POLYMAR® ve AIRTEX® markaları altında popüler ürünlerini üretir ve dağıtırlar. 

  • Serge Ferrari 

PVC, PVDF . Kompozit tekstil endüstrisinde Fransız lider Serge Ferrari Group, özellikle tekstil mimarisi alanında endüstri lideridir.

 

  • Verseidag

Dokuma ve kaplamadaki olağanüstü uzmanlığına dayanan Verseidağ Coating & Composite, büyük inovasyon gücüyle her türlü pazar için özel çözümler üreterek birçok farklı müşteri talebini karşılayabilir.

  • Sattler     
  • Heytex
  • Sioen

 

Daha fazla bilgi için bize ulaşın:

https://www.etnayapi.com/iletisim/